BLOG

příspěvky, akce a události, tipy a triky

Kuří oko

Proč je léčba nezbytná

Kuří oka jsou kuželovitá zahušťování rohovky, uprostřed kterého je často nažloutlý rohový klín - odtud název kuří oko. Kuří oka rostou dovnitř a mohou se proto stát velmi bolestivými, protože se potom dostanou k citlivým nervovým vláknům.Čím hlouběji klín rohovky roste do nohy, tím bolestivější je kuří oko. A čím déle zůstane kuří oko neošetřená, tím hlouběji se rohovka dostane do tkáně. Z těchto důvodů byste měli nechat ošetřit kuří oko odborníkem včas, protože v nejhorším případě je k jejich odstranění nutný chirurgický zásah.

Jak vznikají kuří oka?

Na rozdíl od bradavic nejsou kuří oka způsobeny viry, ale rohovkou, tj. Třením na noze. Proto se vyskytují zvláště často na špičkách kloubů. Špatná obuv způsobuje, že rohovka je silnější a silnější, dokud se neobjeví kuří oka. Zvláště citlivé jsou diabetici, lidé s poruchami oběhu, osteoartrózou nebo plochými nohami a šířící se chodidla.

Jeden z těchto případů se vás týká? Pak byste jim měli zabránit pravidelnou a profesionální péčí o nohy a odstraněním rohovky. Tvorba kuří oka je pak méně pravděpodobná. Rádi vám poradíme a provádíme preventivní ošetření. Důrazně nedoporučujeme snažit se odstranit již vytvořené kuří oka. Riziko infekce se může výrazně zvýšit v důsledku poškození kůže.

Jak mohu rozlišovat mezi bradavice a kuří oka?

Bradavice a kuří oka se od sebe jasně liší: na rozdíl od bradavic mají kuří oko hladký povrch, protože rostou dovnitř. Proto bolí pod tlakem, někdy velmi tvrdě. Na druhé straně bradavice obvykle nezpůsobují žádné nebo svědivé bolesti. Bradavice a kuří oka se také liší v původu: Zatímco kuří oka jsou způsobeny třením, jak je popsáno, bradavice jsou způsobeny virovými infekcemi. Nicméně: Pouze vyškolené oko může jasně odlišit rozdíl, takže návštěva odborníka je vždy dobrým rozhodnutím. 

Spojte se s námi!