ZAROSTLÉ NEHTY - NEHTOVÁ ROVNÁTKA

  LÉČBA ZAROSTLÝCH NEHTŮ POMOCÍ NEHTOVÝCH ROVNÁTEK

Aktivní nalepovací špony podofix - bezbolestný způsob pro korekci všech typů zarůstajících nehtů. Tato metoda korekce nehtů je vhodná téměř pro každého, včetně diabetiků a dětí. Nástup účinku této metody je velmi rychlý, časově nenáročný a hlavně zcela bezbolestný, většina pacientů cítí výraznou úlevu ihned, jakmile je na nehtu špona aktivována.

Metoda podofix je jednoduchý a účinný způsob, jak obnovit správný růst nehtu tak, aby se zabránilo opakovanému zarůstání. Během léčby špony pacienta nijak neomezují v každodenním životě, může praktikovat bežné sportovní a vodní aktivity.

Zpravidla špona zůstává na nehtu od 4 do 12 týdnů, vždy to závisí na konkrétním případě. Pokud po této době není nehet v požadovaném tvaru, tak se špona odstraní a aplikuje se nová a to do doby než nehet získá svůj přirozený a zdravý růst.

Ošetření zarostlého nehtu neprovádějte NIKDY sami! Problém se pouze prohloubí, až nabude takových rozměrů, že nebude možné jej ošetřit doma a pak většina postižených vyhledá lékaře, který nehet částečně odstraní nebo strhne.

Proč nehty zarůstají?

 • špatné zastřihávaní - 90% postižených. Nehty se musí stříhat rovně, nezastřihávat do hloubky, nestříhat do obloučku.
 • neustálý tlak na nehtové lůžko - sport - běh, fotbal, tenis, hokej... Pořiďte si kvalitní obuv, která nesmí být malá a úzká ve špičce.
 • nevhodně zvolená obuv - příliš úzká ve špičce nebo příliš krátká. Máte-li druhý prstec delší než palec, musíte obuv vybírat podle delšího prstu.
 • mykóza (plíseň) - důsledná léčba antimykotiky. V počátečním stadiu je možné volit volně dostupná z lékárny, při hlubokém postižení nehtu doporučuji návštěvu zkušeného kvalitního dermatologa.
 • dědičnost - prevencí je důsledné správné stříhání nehtů, kontrola stavu a při jakémkoliv problému včasná návštěva podiatra nebo zkušené pedikérky.

Projevy zánětu zarostlého nehtu:

 • zarudnutí
 • bolest
 • otok - může vytékat hnis

 Proškolený pedikér, podolog zvolí vhodnou nehtovou šponu na základě diagnózy klienta a typu nehtu.

Doporučuji pro:

 • zarostlé nehty
 • srolované nehty
 • zdeformované nehty
 • kosmetické korektury

V žádném případě nepodceňujte problémy se zarůstajícími nehty!

Nejčastější otázky a odpovědi k nehtovým šponám.

Otázka: Jsou nehtové špony vhodné pro každého?
Odpověď: Nehtové špony podofix a Combiped jsou obecně vhodné pro všechny případy deformovaných nebo zarostlých nehtů. Speciální špony jsou k dispozici také i pro kojence a malé děti. 3TO špony a aktivní nalepovací špony podofix lze použít také pro osoby, které trpí alergií na nikl, protože jsou k dispozici i ve verzích bez niklu.Nejčastější otázky a odpovědi k nehtovým šponám

Otázka: Může ošetření nehtovou šponou zabránit chirurgickému zákroku?
Odpověď: Ve většině případů ano. Ošetření nehtovými šponami se velmi rychle etablovala u pedikérů a podologů pro téměř bezbolestné ošetření zarostlých nehtů, což je přínosem zvláště pro děti a diabetiky. Na rozdíl od chirurgických zákroků, oštření šponami, nemá vliv na denní rutinu.

Otázka: Je oštření bolestivé?
Odpověď: Aplikace nehtové špony je sotva znatelná, ale může dojít k bolesti a to v případě, že okolní tkáň je zanícená. Anesteziologie se nevyžaduje. Většina klientů cítí výraznou úlevu, jakmile je na nehtu aktivována špona.

Otázka: Budu moci sportovat po oštření?
Odpověď: Nehtová špona, obvykle nemá vliv na obvyklý denní režim, sport aktivity včetně vodních sportů. V případě silného zánětu nedoporučujeme sportovní aktivity do té doby, než se nehet úplně uzdraví. Profesionální sportovec by měl svou diagnózu konzultovat s odborníkem.

Otázka: Mohu s nehtovou šponou do vody?
Odpověď: Špona je pevně fixovaná a zůstává na nehtu i ve vodě - u bazénu, v sauně nebo ve vaně. Nicméně, neměli byste zůstat ve vodě déle než 30 po sobě jdoucích minut.

Otázka: Jak dlouho musí zůstat nehtová špona na nehtu?
Odpověď: Vždy závisí na konkrétním případě, zpravidla špona zůstává na nehtu od 4 do 12 týdnů. Pokud po této době není nehet v požadovaném tvaru, tak se špona odstraní a aplikuje se nová a to do doby než nehet získá svůj přirozený a zdravý růst.

ORTONYXIE - ROVNÁNÍ NEHTU 

 

PODOFIX (plast/kov) 

vyšetření nehtu, speciální úprava, aplikace plastové nehtové špony, poradenství- 650 Kč

Titanová nehtová špona
vyšetření nehtu, speciální úprava, aplikace plastové nehtové špony, poradenství- 800 Kč